Efter två veckors jobb, var det så nyss vi hade semester? Motivationen är väl inte på topp, oro, irritation och alla andra känslor blandas. Vad ska det bli för jobb i framtiden, vill jag ha det jag blir erbjuden eller ska jag lägga mer energi på att hitta nytt? Just nu är vi brickor i ett spel. Tur man har annat i livet som är viktigare än jobbet.
I går blev det lite mys med sötaste barnbarnen

[wpvideo H2T9LQvH]
Tanken var en helg på Malö men det blev inställt på grund av förkylning. Idag tog vi oss ändå ut till klädesholmen och salt&sill. Gott, trevligt o mysigt.






I övrigt har det vart fullt upp i veckan. Stickcafé i Kilanda, anhörigmöte på fasterns äldreboende o röj i hennes lägenhet.
Borde fixat i trädgården men det får bli nästa lördag, hoppas på fint väder då. Plockade in en bukett av de sista blommorna i går.



Känns ändå rätt okej med höst ändå, dax att mysa till det o tända levande ljus.








































Avslutar resebloggandet med en film från Citti marker. Man kan göra mycket med lego.

















På många ställen kan man stanna till och köpa pumpor. Vi stannade inte för att köpa utan för att fotografera. Jag får hoppas att min enda pumpa hemma har klarat sig och börjat mogna.

Står nu på en camping utanför Eisenach.










































