Skönt att ta en sväng i trädgården efter veckans jobb. Resultatet en stor härlig färgglad bukett♥️ Får passa på att fylla den stora Alvar Alto vasen när det finns blommor att plocka. Vet inte vad som hänt men nu fungerar det att ta in blommor utan att jag mår dåligt. Känns som kroppen är mer i balans sedan jag slutade med gluten.

Varva administration o vård jobb, känns bra hittills. Köpt nya jobbskor i veckan, viktigt att ha bra skor när man står o går mycket. Hade sådan tur att det fanns ett par kvar på rean i min storlek, 699 kr istället för 1099kr, ibland har man tur?
I morgon blir det trädgårdsröj och på kvällen ska vi till några grannar på mat, spa och ansiktsmassage. En födelsedagspresent. Söndag ska det vara regn o blåst så då kanske det blir bak av kanelbullar. 4 oktober, kanelbullens dag.

Som avslutning en bild från i morse kl. 06.00
